آموزش تعویض لامپ جلوی خودرو    

لامپ های چراغ جلو را با ۵ مرحله آسان جایگزین کنید !

 

 

۱. محل لامپ را پیدا کنید

آموزش تعویض لامپ جلوی خودرو

اکثر  وسایل نقلیه مدرن مجهز به مجموعه چراغ های ترکیبی با فضای دسترسی  داخلی  برای تعویض لامپ ها هستند. کاپوت را باز کرده و قسمت پشت چراغ جلو را  پیدا  کنید. به طور معمول یک قطعه درپوش وجود دارد که برای رسیدن به  نگهدارنده  لامپ باید با کمی چرخاندن برداشته شود. قطعه پوشش ممکن است سیم  کشی  مستقیماً به آن متصل باشد. (در صورت لزوم کتابچه راهنمای خودرو را برای   جزئیات خاص بررسی کنید.)

 

۲. قطعه پوشش و مجموعه سیم را از محفظه چراغ خارج کنید

آموزش تعویض لامپ جلوی خودرو

 

قطعه  درپوش و دسته سیم را از محفظه چراغ خارج کنید. پس از برداشتن قطعه  درپوش ،  دسته سیم را با دقت از لامپ جدا کنید. مهار را معمولاً با یک گیره  فلزی  یا پلاستیکی نگه می دارد.

مراقب باشید ! بابت شکستن میله نگهدارنده، در غیر این صورت بعداً در دوباره جمع کردن و مهار لامپ به مشکل می خورید.

 

 

۳. لامپ را بردارید

آموزش تعویض لامپ جلوی خودرو

 

هنگامی  که دسته سیم از لامپ جدا شد و به کنار آن منتقل شد ، باید یک  گیره کوچک  فنری فلزی که لامپ را در محل خود محکم می کند نیز آزاد شود و یا  به کنار  آن منتقل شود. بسیاری از گیره های فنری ساخته شده از فلز یا  پلاستیک با  فشار در دو انتها آزاد می شوند و برخی نیز با فشار یک قسمت و  حرکت آن به  سمت چپ یا راست از محل قلاب خوب آراد می شوند . اکنون می توان  لامپ را از  مجموعه چراغ های جلو جدا کرد – معمولاً پس از کمی چرخش .

 

۴. لامپ جدید را نصب کنید

آموزش تعویض لامپ جلوی خودرو

هنگام  نصب لامپ جدید ، حباب لامپ را با دستان لمس نکنید. چربی های روی  پوست شما  می توانند نقاط حساس روی شیشه ایجاد کنند و باعث سوختن زودرس لامپ  شوند.  لامپ جدید را با دقت در مجموعه چراغ های جلو نصب کنید و سپس گیره ،  مجموعه  سیم و قطعه درپوش را دوباره وصل کنید.

 

۵. این کار را برای سمت دوم تکرار کنید

آموزش تعویض لامپ جلوی خودرو

این  مراحل را برای جایگزینی لامپ دیگر چراغ جلو تکرار کنید. تعویض هر دو  لامپ  همیشه توصیه می شود تا از اختلاف روشنایی جلوگیری کنید ، حتی اگر فقط  یک  لامپ سوخته باشد.